Вівторок, 22.06.2021
ЛІЦЕЙ ІМЕНІ ОЛЕНИ ПЧІЛКИ
Меню сайта
Абітурієнту
Наше опитування
Хто відвідує наш сайт?
Всього відповідей: 528
Святкові дні
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Погода
On-line перекладач
Переклад з : Перекласти на:

Перетворення бібліотеки гімназії в шкільний бібліотечно-інформаційний центр

    Бібліотека гімназії здійснює пошук оптимальних шляхів зацікавлення учнів книгою, спонукання до творчості, самостійності, розвитку розумової діяльності. Гімназисти мають можливість підтримувати та розвивати читацькі інтереси завдяки участі бібліотеки у Всеукраїнському інноваційному освітньому проекті «ШБІЦ-інфо». Головне його завдання полягає у   створенні   інформаційної платформи для реформування загальної середньої освіти в напрямку докорінної зміни її якості. Електронна бібліотека «ШБІЦ-інфо» має інформаційне наповнення, яке стосується навчально-виховного, розвивального процесів, адміністративного управління школою, бібліотечно-інформаційного обслуговування. Відповідно до названого виділено п’ять головних підсистем.

 

Особлива увага приділяється методичному забезпеченню освітнього процесу, задоволенню потреб педагогів фаховими доробками. З цією метою  бібліотека «ШБІЦ-інфо» використовується як робочий інструмент для створення Всекукраїнської бази даних навчально-методичних розробок «Методика». Вчителі гімназії отримують унікальну можливість зробити свої доробки постійно доступними для педагогічної громади. Крім електронної  форми подання, розробки друкуються в журналі «Нові надходження». Редакція видає автору сертифікат про опублікування, який у ході атестації слугує свідченням педагогічних досягнень.

                              

 

Супровідні проекти «ШБІЦ-інфо» спрямовані на:

 • залучення педагогічного колективу до творчої роботи з підвищення професійної майстерності (проект «Методика»);
 • розвиток у дітей творчої ініціативи з розширення знань і навичок за темами навчальних програм  (проект  «Навчання»);
 • підтримку дитячого читання як одного з головних чинників виховного і розвивального процесів («проект «Читання»).

 Програма доповнена експозиційними комплектами – «Інформаційний порадник» та «Інформаційний вісник». Керуючись «Інформаційним порадником»  з'явилась можливість готувати для окремих вчителів копії матеріалів з системи «ЩБІЦ-інфо», які стосуються теми, що буде вивчатись в наступному місяці.  Після завершення Всеукраїнського експерименту за освітнім інноваційним проектом  «ШБІЦ-інфо» та на виконання проекту «Інформаційне забезпечення загальноосвітнього навчального закладу»  з  жовтня 2018 року  Інститутом нормативної  інформації започатковано курс  «Перетворення бібліотеки в шкільний бібліотечно-інформаційний центр ШБІЦ».

Завдання курсу  полягає тому, щоб:

 • допомогти вирішенню однієї з головних проблем реформування освіти - своєчасному забезпеченню навчального процесу потрібною освітньою інформацією;
 • залучити до співпраці керівництво гімназії, бібліотекаря, педагогів, учнів;
 • започаткувати практичну роботу з облаштування сучасних шкільних бібліотечно-інформаційних центрів із застосуванням ІКТ.

 

 На виконання своїх завдань ШБІЦ здійснює такі функції:

 • комплектування та облік інформаційного фонду;
 • інформаційне забезпечення навчального процесу;
 • інформаційне забезпечення виховного і розвивального процесів;
 • інформаційне забезпечення адміністративного управління школою;
 • абонементне обслуговування користувачів

                 Для  реалізації інновації у гімназії проведені наступні заходи:

 • перепідготовка  бібліотекаря, набуття ним функцій інформаційного  адміністратора(сертифікат про підвищення професійної кваліфікації від 26 .11.2018 р.);
 • підписаний   Договір про співпрацю з реформування бібліотеки в пілотний  ШБІЦ між ТОВ «Український інститут нормативної інформації» та КЗ « Ковельська міська гімназія ім. Олени Пчілки»

Співпраця буде  проводитися за окремим  Планом роботи з впровадження пілотного проекту «Шкільний бібліотечно-інформаційний центр».

 

Форма входу
Календар новин
«  Червень 2021  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
Друзі сайту
Архів новин
Пошук
Курси, вебінари, олімпіади. Портал Всеосвіта.
Фотоновинки
Статистика

Онлайн всього: 3
Гостей: 3
Користувачів: 0
Map
Copyright Гімназія ©2008 - 2021