П'ятниця, 19.10.2018
Ковельська міська гімназія
Меню сайта
Наше опитування
Оцініть сайт гімназії
Всього відповідей: 558
Головна » 2018 » Лютий » 21 » Наука і практика.
Наука і практика.
21:45

16 лютого 2018 р. у Ковельській міській гімназії імені Олени Пчілки» відбувся ІІ науково-практичний семінар на тему: «Лінгвістика й методика: сучасний вимір». Подію ініціювала Коляда Еліна Калениківна, кандидат філологічних наук, професор кафедри практики англійської мови Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки. Важливо зауважити, що семінар зібрав представництво як науковців так і практиків. У семінарі брали участь Єфремова Наталія Володимирівна, кандидат філологічних наук, доцент; Одарчук Наталія Андріївна, кандидат філологічних наук, доцент; Калиновська Ірина Миколаївна, кандидат філологічних наук, доцент; Навроцька Ірина Миколаївна, кандидат філологічних наук, та вчителі англійської, німецької та української мови і літератури. Семінар розпочався з презентації ресурсного Центру гуманітарної освіти ім. Надії Касянчук. Вальчук О.І., президент Центру, розповіла про історію створення громадської організації вчителів англійської мови та багаторічну співпрацю з професором Сієна коледжу Лідією Тарнавською, представила методичну та художню літературу, дидактичний матеріал та колекцію журналів «National Geographic».

Відкрили семінар директор гімназії Вальчук О.І. та завідувач міським методичним кабінетом управління освіти Верчук Світлана Степанівна. Пленарне засідання розпочала Коляда Еліна. з доповіддю на тему: «Проблематика сучасної психолінгвістики». Науковець розповіла про взаємозв’язки мови і мислення, вплив мови на психічний розвиток людини, психологічну зумовленість мовних явищ, дослідження та формування мовної свідомості та діяльність людини як мовної особистості. Еліна Калениківна розкрила актуальність цих питань в контексті найновіших досягнень психологічної і лінгвістичної науки відповідно до сучасних методологічних вимог та навела цікаві та яскраві приклади.

Цікавими були виступи Яновець Діани, учениці 11 класу гімназії з презентацією наукового дослідження на тему: «Прагматичні особливості висловлень поради» ( на матеріалі сучасної англійської мови ); Касьян Маргарити, учениця 11 класу гімназії з презентацією наукового дослідження на тему: «Конкорданс казки Лесі Українки «Біда навчить» та Купрійчук Соломії, учениця 10 класу гімназії з презентацією наукового дослідження на тему: «Семантичні та прагматичні особливості висловлення похвали» ( на матеріалі сучасної німецької мови ).

Про перспективи розвитку канадознавства в Україні виступила з презентацією Центру канадознавства СНУ Калиновська Ірина, кандидат філологічних наук, доцент кафедри практики англійської мови.

Варто зауважити, що доречною була презентація літератури видавництв Канади, яку представила Барановська Л.Л., заступник директора з НМР. Дана література була подарована членами асоціації «Американці за демократію в Україні» (США) Лідією Тарнавською, Уляною Березою та Іреною Петріною.

На високому рівні були проведені майстер-класи викладачів СНУ та вчителів-практиків Ковельської міської гімназії. Навроцька І.М., кандидат філологічних наук, асистент кафедри практики англійської мови, провела майстер-клас з проблеми: «Text analysis for high school students». Бурим Н.В., учитель англійської мови, агент змін, - «Reading strategies in ELT class». Купрійчук Н.А., учитель української мови, – «Робота з художніми текстами на уроках літератури».

Цікавою та пізнавальною для учасників семінару була екскурсія в Музеї унікальної книги, яку майстерно провела Барановська Л.Л. Вона представила наступні книги, а саме: Олесь Гончар «Собор» (Торонто, 1968р.), Іван Багряний «Генерал» (Балтімор, 1948р.), Улас Самчук «На білому коні» (Нью-Йорк-Мюнхен 1965р.), Володимир Винниченко «Нова заповідь» (Балтімор, 1950р.) Василь Симоненко «Гранітні обеліски» (США 1975р.), Митрополит Ілларіон «Марія Єгиптянка» (Париж, 1947р.), Молитовник «Знай і запам’ятай», Юрій Старосольський «Велика гра», доктор Степан Горак «Історичний шлях Росії по більшовизму» (Лондон 1958р.), В. Січинський «Іван Мазепа людина і меценат» (Нью Йорк 1959р.) , «Співанник УПА» (Видання закордонних частин ОУН і Братства вояків УПА ім. св. Юрія Переможця, 1950 р.) М.Г. Марунчак «Система німецьких концтаборів і політика винищування в Україні (Вінніпег 1963) , Історія України з ілюстраціями (Нью Йорк, Філадельфія 1959), Проф. В. Катран «Граматика української мови. Підручник для старших класів гімназії і самоосвіти» (Манайла, 1946р.), Професор Мирон Дольницький «Географія України» (Нью Йорк, 1973р.), Ганна Черінь «Пригоди української книжки» (Чикаго, 1972) , «Колядник з нотами на два голоси» (Вінніпег, 1960) Езидора Левкович «Українські народні Різдвяні звичаї» (Лондон, 1956р.), Кльод Ге «Другі оповідання» (Вінніпег, 1916р.), Ю. Верне «Подорож до місяця» (Вінніпег, 1917р.), Крівава книга Ч.І. «Матеріали до польської інвазії на українській землі Східної Галичини» (Відень 1919р.), «Струни» (антологія української поезії) для вжитку школи й хати (Берлін, 1922), О. Турянський «Боротьба за великість» (Київ-Львів-Рогатин, 1926р.), Кащенко А. «Запорожская слава» (Нью Йорк, 1919р.), Іван Франко «Лис Микита» (Відень, 1921р., ).

Продуктивно пройшло обговорення результативності науково-практичного семінару, Коляда Е.К. вручила учасникам сертифікати та подарувала представнику кожної школи словники. Вальчук О.І. подякувала присутнім науковцям за співпрацю та нагородила Коляду Е.К. грамотою управління освіти виконавчого комітету Ковельської міської ради за вагомий внесок у розвиток освітньої та наукової діяльності, ґрунтовну підготовку гімназистів до здійснення життєвих планів і реалізацію їх у майбутньому.

Для всіх присутніх зрозуміло було, що наука і практика – це єдина органічна цілісна система. Цілком очевидно, що не може бути досконалою практична діяльність, якщо вона не має відповідного наукового підґрунтя.

Переглядів: 77 | Добавив: kovelgim | Рейтинг: 0.0/0 |
Всего коментарів: 0
Добавляти коментарі можуть тільки зареєстровані користувачі.
[ Регистрация | Вход ]
Форма входу
Календар новин
«  Лютий 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728
Пошук
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Copyright Kovel-Gimnazia © 2018