Субота, 15.12.2018
Ковельська міська гімназія
Меню сайта
Наше опитування
Хто відвідує наш сайт?
Всього відповідей: 246
Головна » 2017 » Листопад » 1 » Навчання навзаєм
Навчання навзаєм
14:38

Нещодавно відбувся обласний семінар директорів закладів нового типу з теми «Інноваційна педагогічна та управлінська діяльність як потенційний ресурс формування компетентної особистості». Модераторами семінару були Богданович О.І., методист з питань загальної середньої освіти, науки та молоді Волинської обласної державної адміністрації та Грибук М.В. – начальник відділу освіти Ківерцівської районної державної адміністрації.

На семінарі свій досвід роботи педагогічних колективів з питань організації інноваційної діяльності на різних рівнях: директор – вчитель – учень презентували Ківерцівська експериментальна школа та НВК «ЗОШ І ступеня – Ківерцівська районна гімназія».

Відкрила све6мінар та ознайомила з програмою роботи Соломіна Т.І., заступник начальника управління освіти Волинської ОДА . Про забезпечення доступності якості освіти у закладах різних типів і форм власності розповіла Богданович О.І. Детально проаналізувала роботу з обдарованими дітьми Толстіхіна Г.А., директор Волинської обласної малої академії. Вона відмітила навчальні заклади, в яких робота з обдарованими дітьми на високому рівні та вручила керівникам наукову та методичну літературу для педагогів, які працюють у науковому товаристві. Серед таких закладів було відзначено нашу гімназію.

Свиновей С.П., директор Ківерцівської експериментальної школи розповіла про експериментальну роботу н6авчального закладу, метою якої є впровадження інноваційної педагогічної системи М.П.Гузика ( директора Авторської школи, народного вчителя України, кандидата педагогічних наук), заснованої на духовно-християнському світогляді та персоніфікованій освіті дітей відповідно до задатків їх природних ключових талантів. Нас ознайомили з організацією навчально-виховного процесу та структурою уроків за Комбінованою системою М.П. Гузика.

Досвідом створення інноваційного середовища в навчальному закладі з нами поділилася Кацевич Л.С., директор НВК «ЗОШ І ступеня – Ківерцівська районна гімназія», яка пишається успішними випускниками і по праву вважає, що школа успішна тоді, якщо її випускники – успішні особистості. Ми познайомилися з реалізацією трьох проектів, а саме: «Створення освітнього середовища для формування здоров’язбережної компетентності учнів початкової школи». Нам презентували здоров’язбережні освітні технології, які забезпечують умови фізичного, психічного та духовного комфорту, та модель освітнього середовища, яка складається з чотирьох компонентів : просторово-предметного, психодидактичного, соціального та валеологічного.

Важливим у закладі є реалізація проекту «Формування толерантної особистості в умовах сучасного навчального закладу». Метою даного експерименту є формування в учнів якості толерантної особистості через інтеграцію у зміст предметів суспільно-гуманітарного циклу і цілеспрямовану виховну роботу, побудову толерантних взаємин на усіх рівнях спілкування та поглиблення взаємодії школи та сім’ї у питаннях навчання та виховання дітей як вияв гуманізації та демократизації освітнього середовища, сприяння активному розвитку та саморозвитку.

Нас зацікавив проект «Навчайся і поводься добре – будеш винагороджений» , метою якого є покращення поведінки учнів на уроках, підвищення якості виконання домашніх завдань, пробудження інтересу до навчальної діяльності, формування почуття відповідальності за результат навчання. У проекті беруть участь учні 5-7 класів та вчителі. Педагоги на уроці перевіряють наявність домашнього завдання в кожного учня та контролюють роботу протягом уроку. Після уроків пишуть список учнів, які не готові до уроку, а на окремих аркушах записують прізвища учнів які  дуже активно працювали протягом уроку та кидають у скриньку в учительській. Також ставлять загальну оцінку класу за поведінку. Які заохочення отримують учні? Щопонеділка один учень отримує сертифікат «Кращий учень тижня» і солодкий подарунок. У кінці навчального року один клас отримує сертифікат «Найкращий клас» і день без навчання. Учні 5-7 класів з річними оцінками не менше 9 балів беруть участь у закритих тематичних вечірках з відповідним дрескодом. Щодо покарань, то учень, який не виконав домашні завдання і записаний в список, зобов’язаний залишитися після уроків з черговим учителем та виконати домашнє завдання. Проект ініціювався волонтером Корпусу миру, яка працює в даному навчальному закладі.

Роговська Л.І., головний спеціаліст управління освіти Волинської ОДА підвела підсумки семінару, підкресливши важливість таких заходів, які сприяють продуктивній співпраці між закладами освіти у Волинській області.

Варто зазначити, що одна із сильних сторін фінських шкіл (фінка освіта вважається однією з найкращих) є їх бажання співпрацювати як по горизонталі так і по вертикалі . Відсутність конкуренції між школами та здатність їх ділитися позитивним досвідом таким чином, що його можна перетворити на місцеві та національні проекти розвитку, лежать в основі цієї мотивації до співпраці. «Цілком очевидно, що ізольованість – ворог всякого вдосконалення» , - зазначає Пасі Салберг , відомий фінський дослідник, викладач Гельсінського та Гарвардського університетів. Отже, ми на правильному шляху і такі семінари, які організовує Ольга Іванівна важливі як для тих, хто ділиться досвідом, так і для тих , хто його запозичує. Для кожної школи необхідно бути відкритим освітнім середовищем , учасники якого готові презентувати свою діяльність, здобутки та успіх і не боятися шукати шляхи для вирішення проблем , бути готовими для самоаналізу роботи педагогічного колективу та використовувати найкращий досвід для подальшого розвитку навчального закладу.

Директор гімназії Вальчук О.І.

Переглядів: 84 | Добавив: kovelgim | Рейтинг: 0.0/0 |
Всего коментарів: 0
Добавляти коментарі можуть тільки зареєстровані користувачі.
[ Регистрация | Вход ]
Форма входу
Календар новин
«  Листопад 2017  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930
Пошук
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Copyright Kovel-Gimnazia © 2018