Вівторок, 22.09.2020
Ковельська міська гімназія
Меню сайта
Наше опитування
Чи подобається Вам навчатись в гімназії?
Всього відповідей: 985
Головна » 2019 » Жовтень » 31 » Репортаж з Тижня зарубіжної літератури та суспільних дисциплін
Репортаж з Тижня зарубіжної літератури та суспільних дисциплін
16:45

«Чарівна осінь вишиває клени», а в душі - зворушлива мелодія шопенівського вальсу. В такий час по-особливому хочеться мріяти і творити. Отож жовтневі дні перед канікулами для гімназистів саме такі. Тиждень зарубіжної літератури та суспільних дисциплін дає можливість перегорнути сторінки улюблених книг, познайомитися з героями нових, дослідити життя і творчість яскравих постатей світової історії та мистецтва, а також розвинути власні творчі здібності, позмагатися у конкурсах, квестах, олімпіадах.

Програма Тижня насичена та різноманітна. Вже у понеділок, 21 жовтня, гімназисти ознайомилися з умовами проведення 4-го Міжнародного конкурсу із зарубіжної літератури «Sunflower» і 63 учні зареєструвалися для участі у ній 29 листопада нинішнього року.

Цікавим видався проект, над яким працювали гімназисти 3-х класів, - «Пам’ятники літературним героям». Найулюбленішими героями скульпторів світу виявилися Дон Кіхот, Барон Мюнхгаузен, бравий солдат Швейк та інші.

З великим задоволенням гімназисти щороку змагаються у Літературному квесті. Цьогоріч у грі брали участь чотири команди 1-2 класів. Координатори, учні 4–А та 4–В, допомагали учасникам гри долати маршрути до визначених станцій «Міркувалка», «Хмарка», «Філворд», «Афоризми», «Портрет» і «Ребус» та готували для них цікаві завдання і головоломки. Перемогу вибороли найшвидші та найрозумніші команди 1-Б та 2-А класів. Всім було цікаво та весело!

23 жовтня учні 3-Б класу разом з учителем Слепко Оксаною Василівною запросили до себе на урок історії – захоплюючу мандрівку у часи Київської Русі правління Володимира Великого. На уроці гімназисти вчилися бути дослідниками, бо багато працювали з документами, атласом, довідковою літературою. Кроссенс, хмаринки подій, виконання завдань в парах та групах, індивідуальні дослідження – все це сприяло ефективній, динамічній, результативній роботі на уроці. Оксана Василівна майстерно координувала творчим процесом здобуття знань гімназистів та сприяла формуванню у них громадянських компетентностей.

У Конкурсі на кращого знавця балади серед учнів 3-іх класів, який відбувся 24 жовтня, перемогла дружна та ерудована команда 3-Б класу (Капітан Пінчук Олег). Їхні відповіді на запитання були точними та вичерпними. Приступчук Софія захоплююче презентувала свою ілюстрацію до балади А. Міцкевича «Світезь». Учні 3-В класу посіли 2 місце, адже також старалися і вболівали один за одного. Бондач Катя підготувала яскраву ілюстрацію до балади Ф. Шиллера «Рукавичка», яка сподобалася журі та учасникам конкурсу. А команда 3- А класу перемогла у конкурсі на кращого читця балад. Кисляк Влада та Тищук Дар’я виразно та емоційно прочитали уривок з балади «Король Лір та його дочки». Допомагали у проведенні конкурсу креативні та веселі ведучі Мірчук Діана та Томчук Дмитро, а журі у складі Григоли Софії, Філон Анастасії, Бобер Валентини, теж учнів 5-А класу, було строгим та справедливим. Конкурс залишив багато позитивних емоцій та бажання творити і перемагати.

Зворушлива атмосфера панувала під час засідання літературно – мистецької кав’ярні «На Україну повернусь через роки, через віки...», яке готували учні 6-А та 6-Б класів. У цей осінній теплий вечір відбулося знайомство з дивовижним митцем, канадцем українського походження Леонідом Молодожанином, який народився 15 січня 1915 року в містечку Полонне на Хмельниччині. Скульптор від Бога, академік Королівської канадської академії мистецтв, член і віце-президент Об’єднання скульпторів Канади, член Об’єднання скульпторів Америки, почесний доктор Вінніпезького, Манітобського та Альбертського університетів. Вражає те, що весь світ захоплюється творчістю Лео Мола (псевдонім), а в Україні, яку він славив у своїх роботах і до останнього подиху беріг у серці, про Великого Українця знають так мало. Гімназисти Григорович Юлія та Бєлінський Веніамін розповіли про трагічні сторінки життя Леоніда Григоровича, його дитинство, родину, яка змушена була покинути рідне Полонне, що на Хмельниччині, тернисті дороги війни і надзвичайну відданість своєму покликанню. Вразила розповідь Сметюха Олега та Артемук Галини про те, що наш земляк навчався у трьох Академіях мистецв: у Ленінграді, Берліні та Гаазі, здобувши європейську освіту. Твори видатних українських поетів Є. Маланюка, В. Стуса, Ліни Костенко та ін. у виконанні Римарчука Владислава, Хільчука Олександра, Плєшкової Анни, Шушвара Максима, Варковця Іллі допомогли відчути глибину страждань та тугу за рідною домівкою, з якою змушений був попрощатися майже на 50 років. Про життя митця в Канаді, його пошуки роботи, перші замовлення та успішні проекти розповіли Остапук Ольга та Громік Катерина. Особливою і найважливішою сторінкою митця Лео Мола стала його Шевченкіана. Леонід Молодожанін, черпаючи натхнення у безсмертних поезіях славетного земляка, бере участь у всесвітньому конкурсі зі створення бронзового пам’ятника Тарасові Шевченку у Вашингтоні та він з тріумфом стає його переможцем. 27 червня 1964 року скульптуру, що увіковічувала молодого Тараса Шевченка як романтичного апостола свободи, в присутності майже 120 тисяч українців зі всього світу урочисто відкриває президент США Дуайт Ейзенхауер зі словами:

«Вашингтон таки діждався Шевченка.

Цей день було проголошено "українським днем" у Вашингтоні. Американська преса називає пам'ятник Шевченкові "Новою статуєю свободи".

З того часу, стверджують В. Лехкобит та Король Карина, Лео Мол натхенно працює над створенням пам’ятників своєму славетному земляку Тарасу Шевченку, які височіють сьогодні в Канаді, США, Бразилії, Аргентині, Італії, Росії (Біля Академії мистецтв, де навчався Тарас Шевченко і Леонід Молодожанин, в Україні (Івано – Франківськ, Ялта).

Окрім того,зауважують Хлуд Марія та Стрельчук Марія,

Лео Мол мав за честь творити образи українських та західноєвропейських політиків, культурних, військових, релігійних діячів – У.-Л.Черчілля(1966), пап Іоанна ХХIII, Павла VI (обидва 1967) й Іоанна Павла ІІ (1979, 1983, 1984), Дж. Кеннеді (1969), митрополита Іларіона (Огієнка; 1968), єпископа Ісидора (Борецького; 1988), акад.А.Сахарова, вел. кн. київ. а Володимира Святославича в Лондоні (Велика Британія; 1988), йому ж у Торонто, Вінніпезі й Саскатуні (Канада; 1988), митрополита А.Шептицького у Філадельфії (США; 1992).

У своїх роботах він намагався не робити з людей богів, а передати внутрішній світ людини з усіма властивими смертними земними слабкостями.

Гордістю Вінніпега, місцем, що не оминає жоден гість міста, в яке був закоханий Лео Мол, є The Leo Mol Sculpture Garden (Парк скульптур Лео Мола), відкритий у 1992 році. Це єдиний у Канаді іменний сад-музей просто неба. 300 авторських творів скульптора знайомлять відвідувачів переважно з Україною: тут і бандурист, і гайдамаки, і гуцул–трембітар, і мавки, і Мойсей – герой. За багаторічну плідну мистецьку працю Леонід Молодожанин удостоївся найвищої державної нагороди Канади “Орден Канади”, провінційної відзнаки “Орден Манітоби”, а також державної нагороди України – ордену “За заслуги”.

Протягом 1991-1994 років славетний скульптор щороку відвідував Україну. Найбільше його творів є нині в київському Національному музеї України ім. Тараса Шевченка: частину робіт, створених за останні 50 років, Лео Мол особисто передав у дар своїй Батьківщині.

Пішов з життяна 95- му році, так як і жив – тихо, спокійно і з гідністю.

100-літній ювілей Леоніда Молодожанина відзначався в Україні на державному рівні. Наприклад, 15 січня 2015 року в Полонному відкрито пам’ятний знак, на місці якого з часом постане пам’ятник Лео Молу, автором якого пообіцяв стати член спілки художників України скульптор Євген Дерев’янко.“Кар’єра Лео Мола — це екстраординарна історія успіху. Поєднавши великий талант і цілеспрямованість, він здобув світову славу». Великий митець, що жив і творив не в Україні, зробив значний внесок у популяризацію української культури в світі, гідно представляючи йому її красу і самобутність, переливаючи свою українську душу у вічне мистецтво.

Натхненні слова Василя Стуса в прочитанні Стрельчук Марії так співзвучні думкам і прагненням Лео Мола

Терпи, терпи — терпець тебе шліфує,
сталить твій дух — тож і терпи, терпи.
Ніхто тебе з недолі не врятує,
ніхто не зіб’є з власної тропи.
На ній і стій, і стрій — допоки скону,
допоки світу й сонця — стій і стій.
Хай шлях — до раю, пекла чи полону —
усе пройди і винести зумій.
Торуй свій шлях — той, що твоїм назвався,
той, що обрав тебе навіки вік.
До нього змалку ти заповідався
до нього сам Господь тебе прирік.

Отож засідання літературно – мистецької кав’ярні стало спражнім відкриттям ще одного імені славетного українця – Леоніда Молодожанина (Лео Мола).

Велимчаниця Н.Ю., вчитель зарубіжної літератури

Переглядів: 123 | Добавив: kovelgim | Рейтинг: 0.0/0 |
Всего коментарів: 0
Добавляти коментарі можуть тільки зареєстровані користувачі.
[ Регистрация | Вход ]
Форма входу
Календар новин
«  Жовтень 2019  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
Пошук
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Copyright Kovel-Gimnazia © 2020